Strony

Projekty

Serce bloga, czyli spis i opis wszelkich tworów, jakie zdążyły zostać wcielone w dzieło przez mój dziki umysł.

Zapraszam do czytania!Gigant

Świat zamarzł, życie umiera, ogień zniknął z planety. Natura walczy o swoje, choć mróz nie daje za wygraną. Przetrwają najsilniejsi, najgroźniejsi, najbardziej bezwzględni. Na powierzchni nie ma miejsca dla człowieka.

Wszystko przez dwóch braci - Gigantów Lodu i Ognia, którzy popadli w konflikt i rozeszli się w gniewie burząc ogólną równowagę. Przyczyną kłótni było postępowanie samolubnej rasy, która powoli doprowadzała świat do zagłady - rasy ludzkiej, za słabej, by wygrać tę wojnę, za silnej, by jej uniknąć.

Teraz wszystko przepadło. Ofiara katem, Kat ofiarą, oboje ugrzęźli w tym samym, dzikim świecie. Czu uda im się naprawić dawne błędy? Czy odnajdą Ogień?
Ratunek

Fylkir jest świadkiem katastrofy lotniczej nieopodal własnego domu. Dotarłszy na miejsce odkrywa, iż pilot przedziwnego myśliwca jakimś cudem oszukał śmierć, jednak ta nie zamierza tak łatwo się poddać. Inne samoloty próbują dokończyć dzieła, tym samym zagrażając niewinnemu mężczyźnie.

Zaczęła się wojna. Cicha, dyskretna, jednak nadal krwawa. Czy ratując przywódcę wroga, Fylkir popełnia największy z możliwych błędów, skazując siebie i bliskich na niebezpieczeństwo?Zabawa w poezję: