Strony

Strona główna

Witam Was bardzo serdecznie na Takich Sobie Tworach - miejscu, gdzie publikuję poezję i prozę mojego autorstwa.

W wolnych chwilach trenuję tu swoje umiejętności i sprawdzam, czy jeszcze cokolwiek potrafię. Staram się tworzyć nowe światy, żywych bohaterów i ich ciekawe przygody, które być może okażą się dla Was interesujące, bo przecież takich Twórów nigdy za wiele. Wszystko to za darmo w bardzo niesystematycznych dawkach, zależne od wielu ludzkich i nieludzkich czynników.

Od czasów podstawówki zdarza mi się usiąść do laptopa - kiedyś do zeszytu - i powymyślać co nieco. Gdy miałem od 8 do 12 lat, w ciągu kilku tygodni zapisałem całe dwa zeszyty opowieści, które teraz leżą w szafie i czekają, aż zakopię je gdzieś w ogródku, żeby nikt tego przypadkiem nie przeczytał. Później było jeszcze kilka prób, jednak nie doszedłem już do swojej początkowej formy. Przynajmniej nie w tamtych latach.

Jakiś czas później - wydaje mi się, że całkiem niedawno, choć latka lecą - były przygody z internetem, fora, portale o tematyce pisarskiej, maratony, które bardziej zniechęcały niż zachęcały do pisania, kilka gier forumowych, gdzie pisząc posty długości dwóch stronic a4, można było się poważnie podszkolić w warsztacie, przy okazji zapewniając sobie i innym troszkę zabawy... To wszystko też minęło i jakoś nie chce wrócić. Może to lenistwo, a może taki mam charakter - nie potrafię długo cieszyć się jednym.

W międzyczasie stworzyłem kilka opowiadań, a właściwie rozpocząłem je i zostawiłem. Leżą gdzieś na dysku, czekają, aż coś z nimi zrobię. Niedawno założyłem ten blog i zamiast opublikować na nim właśnie te opowiadania, zacząłem tworzyć inne, przez co jeszcze bardziej skomplikowałem sobie życie pisarskie. Na dodatek spinałem się, by pisać i pisać, publikować jak najwięcej, jak najczęściej... Jak widać, na blogu nie ma wielu postów, więc i tak nie wyszło, a nabawiłem się niechęci do pisania przy klawiaturze. Problemy człowieka, który nie wie, co ze sobą zrobić.

Jednak kilka dni temu wziąłem sprawy w swoje ręce na nowo i postanowiłem zrobić remont. W życiu się dzieje, więc na blogu też musi. I robię. Zaczynam od nowa.

Rozgość się więc i obdarz moich bohaterów odrobiną uwagi. Już niedługo na nowo zagoszczą na niebieskich polach Takich Sobie Tworów...